0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatını Kim Yapmalı?

Burun Estetiği Ameliyatını Kim Yapmalı?

Genelde burun estetiği yaptırmak isteyen insanlar için plastik cerrahlar önerilmektedir. Bu ameliyatı gerçekleştirmesi gereken uzmanın kulak burun boğaz uzmanı olduğunu düşünenlerin sayısı da oldukça fazladır fakat burada söz konusu olan durum estetik kaygı olduğundan plastik cerrah bu işin altından çok daha iyi kalkacaktır. Estetik bir ameliyat için yıllarca bu alanda eğitim görmüş plastik cerraha oranla burunla ilgili sadece hastalık konusunda eğitim gören kulak burun boğaz uzmanı ameliyatı gerçekleştirse de estetik olarak bir plastik cerrah kadar bakış açısını genişletememektedir.

İnsanlar bir kanserli dokuyu çıkarırken bile bu bölümün daha sonra nasıl bir görüntü oluşturacağını merak etmektedirler.  Kulak burun boğaz uzmanları burnun solunum mekanizmalarına odaklanmış şekilde bir eğitim aldıklarından daha çok bu yönde tedaviler uygularlar. Tabi istedikleri taktirde biten eğitimlerinin ardından burun estetiği üzerine de eğitim alabilmektedir. Aynı şekilde plastik cerrah eğitimini tamamladıktan sonra burnun solunum mekanizmalarına yönlenebileceği gibi. Yani bir kulak burun boğaz uzmanı da estetik ve başarılı bir burun estetiği ameliyatı gerçekleştirebilmektedir. Fakat bu konuda dikkatli olunması gereken hususlardan biri kulak burun boğaz uzmanının nefes açmak için gerçekleştireceği bir ameliyat esnasında burun estetiğine de dokunmasıdır. Daha öncesinde karar verilmeden estetik oranlar düşünülmeden gerçekleştirilen bu ameliyat sonucunda hastayı rahatsız edici bir görüntü de ortaya çıkabilmektedir.

Uzman tercihi yaparken burun estetiği fiyatları konusunda yardım almanın yanında ameliyatı gerçekleştirecek uzmanın tecrübe ve bölümüne de dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü doğru uzman seçimi estetik görüntünüze iki kat güzellik katarken yanlış bir uzman tarafından ameliyat edilmeniz estetik görüntünüzden rahatsız olacağınız sonuçlar oluşturabilmektedir. Bu konuda burun estetiği ameliyatı olmak isteyenler ayrıntılı şekilde düşünmelidir.