0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatında Kadın Erkek Farkı Var mı?

Burun Estetiği Ameliyatında Kadın Erkek Farkı Var mı?

Burun estetiği ameliyatına sadece kadınlar rağbet etmiyor aynı zamanda erkeklerinde çok yaptırdığını görüyoruz. Ülkemizde kadın erkek ayrımı olmayan ameliyatlarda ön sıralarda yer almaktadır.

Kadın ve erkeklerde burun estetiğine baktığımızda ikisi arasında farklar göze çarpar. Kadınlarda burun sırtında hafif bir kavisin olmasını ve burun ucunun biraz kalkık olması istenir. Erkeklerde ise burun sırtının düz, burun ucunun dudak üstüyle yaptığı açının dik yani doksan derece olması istenir. Ayrıca erkeklerde tamamıyla doğal bir burun olması istenmektedir. Bu aradaki fark yüzünden erkeklerde burun ameliyatının çok daha zor olduğudur. Erkek burun estetiğinde, ameliyat sonrasında burun sırtında oluşacak bir kavis ya da burun ucunun çok kalkması bayansı, bir görünüm katacağından kişinin karakteriyle uyumlu olmayan ve yüzüne yakışmayan bir burun ortaya çıkabilir. Bundan dolayı çok dikkat edilmeli ameliyat öncesi hazırlık aşamasında ve ameliyat sırasında dikkatli çalışılmalıdır. Erkeklerde ameliyat sonrasında burun hatlarının biraz daha keskin olması doğallık katarken, bayanlarda yuvarlak ve yumuşak geçişler daha doğal durmaktadır. Burun estetiği konusunda söylene bu bir sanattır lafı herhalde boşa değil, erkek ve kadının kişiniz yüzü ve karakteristik özelliklerini bozmadan doğal bir burun estetiği yapmak gerçekten de sanattır. Burnunuzdaki herhangi bir şekil bozukluğu, nefes alma probleminiz, yüzünüzle uyumsuz bir burun yapınız var ise burun estetiği olabilirsiniz. Burun yüzün en dikkat çeken organıdır. Herhangi bir şekil bozukluğu, eğrilik, uzunluk, düşüklük, genişlik, kemerli görünüm yani şekilsiz bir burun yapısı var ise, bu durum kişide belirgin özgüven eksikliğine ve beğenilmeme duygusuna yol açar.

Burun estetiği bu gibi durumlardan sizleri kurtarır ve hayatınızı olumlu etkiler. Burun estetiği fiyatları sanıldığı kadar çok pahalı ameliyatlar değildir. Her ne kadar seçilen doktor ve hastanenin önemi öne çıksa da sağlık ve güzellik için harcadığımızda sorun olmuyor.