0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen hastanın herhangi bir sağlık probleminin olmaması ameliyat sürecinin başarılı geçmesi için önemli bir etkendir. Sağlık problemi olmayan herkes burun estetiği ameliyatı olabilir. Burun estetiği ameliyatı hastaların en çok korktuğu ameliyat türleri arasında gelmektedir. Ancak bu ameliyatı olmak isteyen hastanın doktorunu dikkatli bir şekilde dinlemesi, doktorundan ameliyatla ilgili ayrıntılı bilgi alması ve aynı şekilde doktoruna, burnu ile ilgili şikayetlerini net bir şekilde ifade etmesi hem hastanın ameliyat korkusunu yenmesi hem de ameliyatın başarılı geçmesi açısından önemli olmaktadır. Ameliyatla ilgili önemli bir nokta da hastanın ameliyat sonucunda beklentisi mükemmele yönelik olmamalıdır. Dünya’nın hiçbir ülkesinde burun estetiği ameliyatında mükemmeli gerçekleştirebilecek bir uzman bulunmamaktadır. Ancak sadece alanında çok iyi bir uzman hekim tarafından yapılan ameliyat mükemmele yakın olabilir.

Burun estetiği fiyatları ameliyat olmak istenen uzman hekim ya da hastaneye göre değişmekler beraber 1500 – 8000 Türk lirası arasında olmaktadır. Bu fiyatlar ortalama fiyatlar olmakla beraber hastanın ameliyatı nerde olmak istediği ve kime yaptırmak istediğiyle ilgili değişiklik gösterebilmektedir. Sağlık sigorta sistemleri hiçbir estetik ameliyatı karşılamamaktadır. Çünkü estetik ameliyatlar hastanın keyfi olarak olmak istediği ameliyatlara yani lükse girmektedir. Bundan dolayı SGK hiçbir şekilde burun estetiği ameliyatını karşılamamaktadır. Ancak bazı özel sağlık sigortaları burun içi ameliyatları araştırma ve inceleme sonucunda elzem gördükleri takdirde, ameliyat masrafının poliçe üzerindeki anlaşmaya göre bir bölümünü ya da hepsini karşılayabilmektedir. Her ameliyatta olması gerektiği gibi burun estetiği ameliyatında fiyat araştırması yaparken doktor ve hastanenin daha önce yapmış olduğu burun estetik ameliyatları araştırmak ve sonuçlara göre en iyisini seçmek ameliyat olmak isteyen kişi için sağlıklı sonuçlar ortaya çıkaracaktır.