0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

Burun estetiği ameliyatı günümüz teknolojisiyle çok daha rahat uygulanabilen bir ameliyat olmuş ve ameliyat sonrasında hastaların günlük hayatlarına kısa sürede dönme rahatlığına kavuşabilecekleri kadar gelişme göstermiştir. Burun estetiği ameliyatları hasta ve cerrah tarafından titizlik gösterilmesi gereken bir ameliyattır. Ameliyat öncesinde hastanın şikâyetlerini ve tam olarak ne istediğini ameliyatı gerçekleştirecek hekime net bir şekilde ifade etmeli aynı şekilde hekimin ameliyatla ilgili tavsiye ve önerilerini, ameliyat sürecinin nasıl gelişeceğini ve ameliyat sonrasında oluşabilecek tablonun ne olduğunu dikkatli bir şekilde dinlemelidir. Burun estetiği ülkemizde ve diğer yabancı ülkelerde hem plastik cerrahlar hem de kulak burun boğaz hekimleri tarafından uygulanabilmektedir. Ancak burun estetiğinin yanında burnun içyapısında meydana gelen bir bozukluk varsa bu ameliyatı kulak burun boğaz hekimlerinin yapmasının daha uygun olacağı belirtilmektedir.

Burun estetiğinde hasta ameliyat olacağı hekime güvenmeli ve hekimin hasta için en iyisini yapacağına inanmalıdır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında hasta birkaç saat sonra taburcu edilmekte ve günlük hayatına geri dönebilmektedir. Ameliyat sonrasında çok fazla ağrı oluşmamakta ancak burun içinde tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Bu tıkanmaların rahatsız ediciliğinin azalması ve sürecin daha hızlı atlatılabilmesi için hastaya yüksek yastıkta uyuması önerilmektedir. Bunların dışında ameliyat sonrasında gözaltında oluşan morluklar en fazla 4 gün sonra kaybolmaktadır. Hastaya hekim tarafından verilen burun kalıbı bir hafta kadar kullanması hastaya tavsiye edilmektedir. Ameliyat sonrası burunda meydana gelen şişlikler ise hastanın burun deri yapısına bağlı olarak bir ay ya da bir yıl arasında değişiklik göstermektedir. Burun estetiği fiyatları tahmini olarak 1500 ile 8000 Türk lirası arasında olmakta ve tercih edilecek hekim ve hastaneye göre değişiklik göstermektedir.