0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Burun estetiği tıp dilindeki adıyla, rinoplasti ameliyatları küçültme ve büyültme burun estetiği, etnik burun estetiği ve travma sonrası burun estetiği olarak çeşitli tiplere ayrılmaktadır. Ameliyatlar erkeklerde 18, bayanlarda ise, 17 yaşından sonra her zaman yaptırılabilir. Estetik kaygılar, burunda travma yani kazalardan sonra kırık oluşumu  nedeniyle şekil bozukluğu, nefes darlığı sorunları nedeniyle estetik uygulamalar söz konusu olabilir. Estetik cerrahi artık son derece gelişmiş olduğundan, ameliyat öncesinde hekiminiz size bilgisayar üzerinden burnunuzun nasıl görüneceğini size gösterecektir.

Ameliyat öncesinde sağlık durumunuz detaylı şekilde incelenir. Ardından size ameliyat tarihi verilir. Ameliyat genel anestezi ile yapılır ve birkaç saat sürer. Ameliyat sonrasında, tam anlamıyla iyileşme döneminin altı ay süreceğini bilmelisiniz. Hemen ameliyat sonrasında bandajlarınızın çıkmasıyla burnunuzun tam halini almayacağını bilmelisiniz. Ameliyatın hemen ardından bir veya iki gece hastanede durumunuza göre kalmanız gerekebilir. Hemen taburcu edilmeniz de mümkündür. Buna hekiminiz karar verecektir. Uyumak size iyi gelecektir. Ayrıca belirli aralıklarla soğuk kompres de yapılmalıdır. Hemşireniz bu uygulamayı idare eder. Kompres sayesinde ödem oluşumu azalır.

İlk hafta ağrınız olabilir, bu durumda antibiyotik ve ağrı kesici kullanmanız yeterli olacaktır. Uyuma pozisyonunuz ilk iki hafta sırt üstü ve yüksek uyuma şeklinde olmalıdır. İki veya üç yastık ile uyumalısınız. Morarma her hastaya göre değişmektedir ama morarma olması sizi korkutmamalıdır. Yaklaşık 10 gün içinde geçecektir. Yüzünüzü ilk hafta alçınız çıkana kadar yıkamamalısınız. Burun içine konan tamponları da siz kendiniz çıkarmamalısınız. Zaten artık silikon tampon kullanıldığından, eskisi gibi hastalar sıkıntı yaşamamaktadır. Silikon tamponlar arasında rahatlıkla nefes alınabilmektedir. Burun estetiği fiyatları da sizi korkutmansın Uygun rakamlar ile ameliyat olacaksınız.