0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Vücudumuzda bulunan bazı genetik veya sonradan oluşmuş bozukluklar, estetik operasyonları uygulayarak düzenli hale getirilmektedir. Estetik operasyonları tabi ki vücudumuzun her bölgesine uygulanmamaktadır ancak vücudumuzda yapısal bozukluklara maruz kalabilen bölgelere genellikle estetik operasyon uygulanılır. Bu uygulamaların başında cilt ve yüz operasyonları bulunur. Yüzümüzde ise en fazla dikkat çeken ve yüzün büyük bölümü kapsayan burnumuz için estetik operasyon önemli bir yer edinmektedir. Burun estetiği yapılmasının nedenleri arasında genetik veya sonradan oluşan yapı bozuklukları, eğrilik veya kırıklar bulunur. Ve sıklıkla nefes alıp verirken sorun yaşayan kişilerde bu operasyonlar yapılır. Estetik operasyonlar diğer cerrahi müdahalelere göre daha ağrısız ve sonrasında kolay iyileşme gösteren operasyondur.

Burun estetiği yaygın olarak kullanılan bir operasyondur. Ve bu cerrahi müdahalenin öncesinde uygulanması gereken durumlar olduğu gibi sonrasında da operasyonun başarılı geçmesi için yapılması gerekenler vardır. Hatta başarılı bir burun estetiği için operasyon sonrası doktorun önerdiklerini mutlaka uygulamalısınız. Çünkü ameliyat sonrasında doktor önerilerini dinlemeyen hastalarda genellikle başarısızlığa neden olmaktadır. Ameliyat sonrasında aşırı ateş, solunum güçlüğü, ağrı, fazla miktarda kan çıkışı, halsizlik, sürekli uyuma isteği, müdahale bölgesinde kızarıklık ve morarma gibi durumlarda mutlaka doktorunuza acil olarak başvurmanız gerekir. Ameliyat sonrası daha az ağrı ve daha çabuk iyileşme için bir süre hastanın eğilip kalkmaması önerilir bunun sebebi ise burun bölgesindeki basınç değişikliklerinin yaşanmamasıdır. Burun estetiği ameliyatı olmak isteyenler mutlaka bu durumu iyi araştırmalı doğru cerraha ve doğru sağlık kurumuna gözükmelidirler. Burun estetiği fiyatları 2014 araştırması yapmak için ise mutlaka sağlık kurumlarıyla durumu ayrıntılı görüşmelisiniz.

Burun estetiği ameliyatında birtakım testler ve yöntemler uygulanmaktadır. Bu operasyonu geçirebilmek için cerrahın hastanın burun bölgesini ayrıntılı şekilde incelemesi gerekiyor. Burun estetiği fiyatları verilebilmesi için ise mutlaka hastanın gerekli kontrollerden geçirilmesi önemlidir. Günümüzde hiçbir sağlık kurumu fiyat reklamı yapamamaktadır.