0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatı Sizi Bekleyen Sonuçlar

Burun Estetiği Ameliyatı Sizi Bekleyen Sonuçlar

Burun estetiği ameliyatı olanları ameliyat sonrasında pek çok soru beklemektedir. Bunların arasında burun estetiği sonrasında tampon kullanılacak mı, burun estetiği ameliyatıyla nefes almam da düzelecek mi, burun estetiği ameliyatıyla burun kanatlarım da düzelir mi ve buna benzer bir sürü soru bulunmaktadır. Bu soruların cevabını ebette ameliyattan önce almanız mümkündür. Fakat bu soruların ayrıntılarını iyi incelemeniz ve burun estetiği ile ilgili öncesi ve sonrası tüm konulara hakim olmanız gerekmektedir.

Burun estetiği sonrasında tampon kullanmaya burun orta duvarına ya da konkaya müdahale olmadıysa gerek yoktur. Fakat burun orta duvarına ya da konkaya müdahale edildiyse tampon yerine splint denilen basit ince bir slikon destek kullanmak gerekmektedir. Bu araçlar sizi görüntü olarak kötü durumlara düşürmekten uzak narin yapılıdırlar. Bazı burun bozuklukları burun fonksiyonlarını direkt olarak etkilemektedir.  Bu yüzden bazı burunlar şekil düzeltmesi için ameliyat geçirse de bu burunların nefes alması da düzelmektedir.  Bu durum en fazla eğri burunlarda görülmektedir. Burnu eğri olan insanlarda burun orta hatta getirildiğinde tüm hava yolu birden açılmaktadır.  Bunun dışında konka ve septum problemlerine de burun estetiği ameliyatlarında müdahale edilebilmektedir. Yalnız bu tarz müdahaleler de burun estetiği fiyatları da değişmektedir.

Burun kanatları konusunda farklı fikirleri bulunan pek çok insan olsa da genel de burun estetiği ameliyatı geçirenler burun kanatlarının küçülmesini istemektedirler. Fakat bu durum buruna yapılan müdahaleye göre değişiklik göstermektedir.  Burun üç boyutlu bir organ olduğundan diğer boyutlarda bir küçültme yapıldıysa genellikle burun kanatlarında da küçültme yapılmaktadır.  Fakat bu oran iyi ayarlanmalıdır. Çünkü orantısız şekilde küçülen burun kanatları estetik görünüm açısından kişiye olumsuz bir görüntü kazandırabilmektedir.