0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatı Risklimidir?

Burun Estetiği Ameliyatı Risklimidir?

Yapılacak bir burun estetiği kişinin yüz şekli ile uyum sağlaması gerekir. Çok iyi burun yapılabilir ama yapılacak burun o hastanın yapılan buruna uyum göstermesi yüzüne yakışması gerekir. Ameliyat sonrasında yakınlarının ve diğer insanların yapılan ameliyatın fark edilmemesi en önemli başarıdır.

Ameliyat öncesi hasta ile detaylı yapılan görüşmeler sonrasında yüzün ve burunun değişik açılardan birçok fotoğrafı çekilir ve bilgisayar ortamında bu fotoğrafların modellemesi yapılır hasta ameliyat öncesinde son halini görebilmekte ve buna göre karar vermektedir. Burun estetiği ameliyatında ön görüşme ve karar aşaması çok önemlidir. Yapılacak ameliyatın kapalı olması ve ya açık ameliyat olması ise operasyonun basit veya zor olması ile ilgilidir. Doktorların tavsiye ettiği ger zaman açık ameliyattır. Çünkü burun içinde yapılacak her noktaya rahat ulaşmak ve milimetrik oynamalar yapmak bu şekilde çok daha rahat yapılabilir. Her ameliyatın olduğu gibi burun estetiği ameliyatının da riskleri var. Bu riskleri çok daha aza indirgemek ön planlama çok önemlidir, bu aşamada yapılacak detaylı bir planlama bu riski çok daha az olmasını sağlar. Ameliyatın planlanması aşamasında detaylı bir muayene ve hasta, doktor beraber karar verdiği bir modelin tasarlanarak uygulaması için hazırlık yapılır, yapılacak bu model de hava almanın ve hava kanallarının rahat nefes almayı sağlayacak şekilde olması, dikkate alınır gerekli eğrilik ve düzeltmeler ameliyat sırasında bir bütün halinde tek seferde uygulanması gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır ve tabi ki de bu şartları sağlayan donanımlı bir hastanede yapılması şarttır.

Burun estetiği fiyatları bu ameliyatın detayları ve kullanılacak malzemelerin kalitesi ile ve doktor hastane fiyatlarının toplamı ile ortaya çıkacak bir durumdur. Her hastanenin fiyat politikası farklılık gösterebilir.