0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun estetiği ameliyatı nedir?

Burun estetiği ameliyatı nedir?

Yüz güzelliğinde ön plana çıkan organ genellikle burundur. Yüzümüze uygun boyut ve şekilde bir burna sahip değilsek bu çoğu zaman rahatsızlık verici olmakla birlikte hoş bir görüntü oluşturmamaktadır. Sosyal hayatımızda bu durum oldukça rahatsızlık verici boyutlara ulaşabilir. Çoğu zaman dışarı çıkmak bile istemediğimiz durumlar olabilir. Burun yapısı doğuştan ya da sonradan maruz kalınan dış etkenler nedeniyle bozulabilir. Ayrıca burnumuz da oluşan bozukluklar bizi sağlık açısından da zor durumda bırakabilir. Rahat nefes alamama, burundaki et parçası yüzünden rahat uyuyamamak ve rahat konuşamamak bunlardan bazılarıdır. Bu durum da yapılması gereken en köklü çözüm doğru zamanda ve doğru yerde burun estetiği ameliyatı olarak kurtulmaktır. Karar vermeden önce mutlaka ameliyat konusunda araştırma yaparak doğru bir seçim yapılmalıdır. Operasyon küçük ve sorunsuz gibi gözükse de sonrasında oluşabilecek her türlü sorun sağlığımıza zarar verebilir. İşini iyi yapan ve oldukça tanınmış doktorların tercih edilmesi olumlu sonuçlar verecektir.

Burun estetiği genel anestezi ile hastane ortamında yapılır. Kısa süren bir ameliyattır. Yatmanıza ya da uzun süren istirahat dönemlerine gerek kalmadan iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Ameliyat sonrasında burnunuza takılan plastik kalıp birkaç gün içinde alınır. Rahatsız hissettirici bir durum söz konusu olmaz. Fazla bir şişlik ve morluk olmayacağı için dışarı çıkılmasında sorun olmayacaktır. Hastane de kalınmasına gerek yoktur. Evde ayakta geçirilen bir dinlenme döneminden sonra altı ay içinde burun tam anlamıyla verilen şekline kavuşmuş olacaktır.

Burun estetiği fiyatları hastane ve doktorlara göre değişiklik gösterebilir. Çok fazla bir fark olmasa da ufak oynamalar olabilir. Bu nedenle öncelikli olarak bütçenize uygun bir hastane seçilmesi daha sonrasında zor bir durumla karşılaşılmaması için gereklidir. Bu konuda ameliyat öncesi bilgi alınmalıdır.