0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Yüzümüz en fazla önem verdiğimiz yerlerden biridir. Yüzümüzde oluşacak sorunlar veya düzensizlikler diğer oluşabilecek sorunlarından habercisidir. Yüzümüzde önemli olan bir bölge de burun bölgemizdir. Burnumuzda bazen genetik olan bazen ise sonradan oluşan şekil bozuklukları olabilmektedir. Bu bozuklukları burun estetiği ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. Burun estetiği ameliyatı günümüzde yaygın olarak kullanılan ve çokça tercih edilen bir operasyondur. Bu operasyon genellikle burun görünüşünden memnun olmayanlar için yapılmaktadır. Ayrıca nefes alıp verirken sorun yaşayan kişiler için de burun ameliyatı yapılabilmektedir. Bu ameliyatlar cerrahi bir müdahale olduğu için mutlaka özel veya devlete ait sağlık kurumunda ve bu konuda uzman olan doktor tarafından yapılması önerilir. Aksi durumlarda ise istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir.

Burun estetiği, mutlaka plastik ve rekonstrüktif cerrahi hem de kulak-burun-boğaz doktorları tarafından yapılması gerekmektedir. Bu konuda uzman olan bu doktorlar burnunuzla ilgili sıkıntınıza doğru şekilde yaklaşabilir ve doğru müdahalenin uygulanmasını sağlayabilir. Bu operasyonda en önemli konu ise düzgün ve sağlıklı bir buruna sahip olmaktır. Sağlıklı bir buruna sahip olmak demek her zaman görünüşünün tamamen düzgün olması değil daha iyi nefes alabilmesidir. Bu nedenle cerrahlar burunla ilgili sorunları ve eğrilikleri düzeltirken nefes alıp vermeyi önleyecek müdahalelerden uzak durmaktadırlar. Plastik cerrahlar tarafından uygulanan diğer estetik operasyonları gibi burun operasyonu da oldukça başarılı bir operasyon haline gelmiştir. Ülkemizde birçok kurum aracılığıyla bu operasyonu yaptırabilirsiniz. Burun estetiği fiyatları 2014 yılı itibariyle kurumdan kuruma değişiklik gösterse de maalesef devlet kurumlarında SGK ve özel sigortalar tarafından karşılanmamaktadır.

Cerrahi müdahale olan burun operasyonları günümüzde yaygın olarak kullanılan müdahalelerdendir. Özellikle herhangi bir kaza vs. gibi durumlar nedeniyle burunlarında izler ya da şekil bozuklukları olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Burun estetiği fiyatları açık bir şekilde ilan edilmesi yasal değildir ancak bu ücretlerin karşılanabilmesi için özel kredi imkânları bulunmaktadır.