0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun estetiği ameliyatı neden yaptırılır?

Burun estetiği ameliyatı neden yaptırılır?

Yüzde ilk olarak göze çarpan organ burundur. Bu nedenle burun yapısının görünüş açısından iyi olması ve güzel görünmesi istenir. Ama bazılarının burunları yüzlerine uygun olsa da bazılarınınki yapısal olarak bozuk olabilmektedir. Bu durum kişiler tarafından olumsuz karşılanan bir durumdur. Doğuştan ya da sonradan oluşan dış etkenler nedeni ile burun yapısı bozulabilir. Bu durum da burun estetiği burun yapısının daha iyi bir hale getirilmesi için uygulanmaktadır. Burun estetiği öncesinde burundaki bozukluğun nedenine bakılması gerekir. Daha sonra uygulanacak operasyona karar verilir. Burun estetiği ameliyatı bazı durumlarda burundaki rahatsız edici hastalıklar içinde uygulanmaktadır. Burunda kemik büyümesi ya da rahat nefes alamama gibi rahatsızlık durumlarında da burun estetiği uygulanmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı kanamasın bir ameliyattır. 1 ya da 2 saat sürebilir. Hastaya ameliyat sırasında genel anestezi uygulanır. Böylece olanları hatırlaması mümkün değildir. Ameliyat sonrasında hasta aynı gün taburcu edilebilir. Hasta bir iki gün içinde ayağa kalkabilir. Ağrı kesiciler sayesinde hasta hafif ağrılar dışında ağrı hissetmez. Hastada ameliyat izi gözükmez. Bu durum estetik ameliyatının toplum açısından bazı durumlarda hoş karşılanmaması açısından önemlidir. Böylece daha doğal bir görünüm elde edilmiş olacaktır. Burun estetiği fiyatları doktor ile ameliyat öncesinde görüşülmelidir. Estetik ameliyatların büyük bir kısmı SSK tarafından karşılanmadığı için miktar zorlayıcı olabilir.

Burun estetiği fiyatları 2014 yılının bitmesiyle değişiklik göstermiş olabilir. Bu durumda bilgi sahibi olmak ve ameliyata bunun ardından karar vermekte fayda vardır. Doktorun uzmanlığı da fiyatı belirleyen bir etken olabilmektedir. Bu nedenle seçilecek doktor da bu açıdan oldukça önemlidir. Daha önceki ameliyatlarında başarılı olan bir doktor tercih edilmesi işlem açısından daha verimli olacaktır.