0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun estetiği ameliyatı neden ve nasıl yapılır?

Burun estetiği ameliyatı neden ve nasıl yapılır?

Burun estetiği burun yapısından memnun olmayanların tercih ettiği bir estetik operasyondur. Estetik ameliyatlar içinde en çok tercih edilen ve yaygın olarak yaptırılan bir operasyondur. Burun estetiği yapısal bozukluklar nedeni ile ya da rahatsızlıklar nedeni ile yaptırılmak istenebilir. Burunda kemik büyümesi ve nefes alırken zorlanma gibi durumlarda sağlık açısından yaptırımı söz konusudur. Görünümü açısından yaptırılması da estetik amaçlı olan bir operasyondur. Burun kaldırma, burun indirme, burun ucu daraltma ve daha birçok farklı işlem yapılabilmektedir. Burun estetiği ameliyatında öncelikli olarak hastanın şikayet ettiği sorunlar ele alınmalıdır. Hasta hangi yönüyle burnunda şikayetçi ise doktorla konuşarak doğru şekilde anlatmalıdır. Ona göre bir ameliyat yapılması hastanın beklentilerinin yüksek olmaması gerekir. Hastaya ameliyat sonrasında nasıl bir sonuç olacağı doğru şekilde anlatılmalıdır. Aksi halde hasta sonuçtan memnun olmayabilir.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hasta normal yaşantısına bir veya iki gün geçtikten sonra devam edebilir. İyileşme sürecini hasta ayakta geçirebilir. 1-2 saat süren bir operasyon sonrasında hasta bir süreliğine odaya alınır. Kontrolleri yapıldıktan sonra herhangi bir sorun yok ise çıkışı yapılır. Hasta iyileşme süreci boyunca doktorun söylediği zamanlarda kontrollerini aksatmadan gitmelidir. Burun estetiği fiyatları devlet tarafından karşılanmaz. Tamamını hasta ödemek zorundadır. Ameliyat sonrasında kanama ve enfeksiyon riski her ameliyatta olduğu kadar bu ameliyatta da vardır. Bu nedenle olası bir durumda doktora danışılmalıdır.

Burun estetiği fiyatları 2014 sezonunun kapanması ile değişiklik gösterecektir. Hastanelere göre bu fiyatlar değişim gösterse de çok farklı değillerdir. Ama yine de bu durumdan biraz da olsa karlı çıkmak isteyenler araştırarak uygun fiyat imkanı sunan hastane ve doktorları tercih edebilirler.