0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Kişinin yüz hatlarına uygun bir şekilde ve burun görevinde eksilmeler olmadan yapılacak değişikliğe burun estetiği denir. Burun estetiği sonrasında koku ve nefes alma organı görevinde değişiklikler olmaz. Ama estetik ameliyat sonrasında kısa süreli olarak koku alma duyusunda kayıplar olabilir. Bu durum uzun sürmez. Yüz kendini toparladıktan sonra burun koklama duyusunu geri kazanır. Estetik operasyonda istenilen şekil alınması için kıkırdak doku eklenir. Burun kaldırma işlemi yapılırken alt kısımlarına tampon uygulanır. Ameliyat ile var olan et veya kemik fazlalıkları alınır veya düzeltilme yapılır. Ameliyatta yapılan müdahalelerin amacı kusursuz ve istenilen şekilde bir burna sahip olmaktır. Burun estetiği ameliyatı her zaman bu alanda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Yapılacak olan kapalı ya da açık ameliyat ile solunumda meydana gelen sıkıntılarda ortadan kaldırılabilmektedir.

Ameliyat öncesinde yapılacak her işlem için gerekli planlamalar yapılmalıdır. Ayrıca operasyonun başından sonuna kadar ne yapılması gerektiği karara bağlanmalıdır. Daha sonrasında yüz yapısında önemli bir değişikliğe neden olmayacak şekilde müdahale yapılmalıdır. Operasyonun başarılı olabilmesi için doktorun söylediklerine kesinlikle uyulmalıdır. Riski arttırmakta azaltmakta hastanın ve doktorun kontrolündedir. Uzman doktorlar tarafından yapılacak olan burun estetiği ameliyatı başarı oranı çok daha yükselecektir. Burun estetiği fiyatları doktor, hastane, kullanılacak malzemeler ve uygulanacak müdahaleye bağlıdır. Bu nedenle ameliyat öncesinde araştırma yapılarak doğru tercihler yapılmalıdır.

Burun estetiği sonrasında hastanın ameliyatın başarılı olması için doğala en yakın şekilde yapılması gerekir. Bunun için konusunda uzman bir doktor tercih edilmesi faydalı olacaktır. Burun estetiği fiyatları 2014 yılından sonra değişiklik gösterebilir. Bu nedenle ameliyat öncesi doktorla fiyat hakkında görüşülmesi gerekir. Ona göre karar verilmesi daha doğru bir seçim olacaktır.