0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun estetiği ameliyatı hangi şekilde yapılabilmektedir?

Burun estetiği ameliyatı hangi şekilde yapılabilmektedir?

Burun yüzün çok önemi bir parçasıdır.  Burun yüzün geri kalanı ile uyumlu olarak bir bütünlük oluşturmalıdır ve dikkati o noktaya çekmemelidir.  Yüz ile uyumlu olmayan bir burun dikkat çekecektir. Çünkü burun yüzdeki odak noktasıdır. Bu nedenle  oldukça fazla bir kesim burun estetiği ameliyatını  tercih etmektedir. Her yüz büyüklük, şekil ve hatları bakımından birbirinden farklıdır. Bu nedenle her yüz için mükemmel burun boyutları farklıdır. Hoş olan bir burnun özellikleri arasında düz bir sırt, dar bir uç, sırt ve uç arasında küçük bir meyil, delikler ve üst dudak arasında uygun bir açı ve yeterli genişlik gibi durumlar olmalıdır. Çenenizin yapısı burnunuzun görüntüsünde büyük rol oynar.  Zayıf olan bir çene yapısı uygun büyüklükteki burnu dikkat çekici bir hale getirebilir.  Bu nedenle öncelikle sorunun belirlenmesi gerekir. Daha sonra ona göre çözümler üretilmelidir.

Doktor tarafından kesiler için iki seçeneği sunulur. Kapalı veya açık şekilde yapılabilmektedir. Kapalı kesiler de bütün kesiler burunun içinde yapılır ve bu sayede gözle görülebilir bir yara izi bulunmamaktadır.  Açık ameliyatta burun derisi kaldırılır ve cerrahın kıkırdağı ve kemiği daha iyi görmesini sağlanır.  Doktor burun delikleri arasında burnun uç kısmına içinde kalacak şekilde bir kesi açar.  Ek kesiler yine burnun iç kısmında yapılır. Açık ameliyatta iki istenmeyen durum oluşmaktadır. Birinci istenmeyen durum delikler arasında iz olması ve ikincisi ise ameliyat sonrası oldukça fazla ödem oluşmasıdır.  İzler kalıcı olmasına rağmen iyileştikleri andan itibaren fark edilemeyecek duruma gelirler. Burun estetiği fiyatları yapılan ameliyat türüne göre değişiklik gösterebilir.

Burun estetiği fiyatları 2014 temel alınarak düşünüldüğünde oynama olabilmektedir. Yeni yılın gelmesi ile birlikte fiyatlarda artış olması durumu söz konusu olabilir.