0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun estetiği ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Burun estetiği ameliyatı hangi durumlarda yapılır?

Burun estetiği ameliyatı burnunun yapısından memnun olmayan kişilerin daha fazla tercih ettiği bir ameliyattır. Bazı kişiler doğuştan ya da sonradan dış etkenler nedeni oluşan burundaki yapısal bozukluklar nedeni ile kendisini kötü hissedebilir. Bu durumdan hoşnut olmayanlar için burun estetiği bir çözümdür. Burun estetiği burun küçültme, burun büyütme, burun ucu kaldırma, burundaki kemiğin alınması ve benzeri şekillerde gerçekleştirilir.

Burun estetiği ameliyatı hastane koşullarında uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir ameliyattır. Ameliyat esnasında gelen anestezi kullanılır. Ameliyat süresi 1-2 saat arasında değişiklik gösterebilir. Burun estetiği ameliyatı sonrasında hasta birkaç gün içinde ayağa kalkabilir ve iş yaşantısına dönebilir. Ameliyat sonrasında hastanın göz kapaklarında morluk ve şişlik olması normaldir. Bir süre sonra bu durumlar geçecektir. Hastanın ameliyat sonrasında ağrı hissetmemesi için ağrı kesici kullanması gerekir. Burun estetiği fiyatları hastane, doktor, kullanılacak ekipmanlar ve ameliyatın ne şekilde olacağına göre değişiklikler gösterebilir. Bu durumda ameliyat öncesinde doktorunuzdan bilgi almanızda yarar vardır. Doktor seçiminde doğru karar vermeniz ameliyat sonrasında memnun olmanız açısından önemlidir. Konusunda uzman ve başarılı ameliyatlara imza atmış doktorların tercih edilmesi elbette ki yapılacak işlem açısından önem taşımaktadır.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında her ameliyatta olduğu gibi enfeksiyon ve kanama riski vardır. Bu durumda dikkat olmalı ve bu gibi sorunlarla karşılaşılması durumunda doktora danışılmalıdır. Burun estetiği ameliyatı burun yapısı tamamlanmış bütün hastalara uygulanabilmektedir. Bu da 17-18 yaş sonrasına denk gelmektedir. Burun estetiği fiyatları 2014 yılında belirli bazı etkenler haricinde fazlaca değişiklik göstermemektedir. Her hastanenin belirli bir fiyat aralığı mevcuttur. Bu nedenle ameliyat öncesinde araştırma yapılarak karar verilmesi oldukça faydalı olacaktır.