0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun estetiği ameliyatı çeşitleri nelerdir?

Burun estetiği ameliyatı çeşitleri nelerdir?

Burun estetiği yıllarca en çok uygulanan estetik ameliyattır. Uzun yıllar boyunca geliştirilmiş ve yeni yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Eskiden kalan bir alışkanlıkla burun estetiği yaptırmak isteyenlerin çoğu en çok ne kadar yara izi kalacağını merak ederler. Artık eskisinin aksine tamamen yara izi kalmadan burun estetiği ameliyatı yapılabilmektedir. Bu nedenle burun yapısında bozukluk olanlar gönül rahatlığı ile estetik ameliyat olabilirler.

Burun estetiği iki yöntemle yapılır. Bunlardan biri açık burun estetiği, diğeri ise kapalı burun estetiği ameliyatıdır. Açık burun estetiğinde burun deliklerinin arasındaki cilde kesi yapılarak burun derisi kaldırılır. Bu işlemde burun içyapıları doktorun görebileceği şekildedir. Bu yönü ile açık burun estetiğini yapmak doktor açısından daha rahat ve avantajlıdır. Daha az deneyimi olan doktorlar genel olarak açık burun estetiğini tercih etmektedir. Çünkü uygulama açısından daha kolay bir yöntemdir. Açık burun estetiği ameliyatında dışarıdan görülebilen bir yara izi kalma olasılığı daha fazladır. Kapalı burun estetiği ameliyatında ise diğerinin aksine ameliyat kesileri burun deliklerinin içinden açılır. Burun estetiği ameliyatı buradan girilerek yapılır. Kapalı yöntemde açık yöntemin aksine dışarıdan görünen bir iz kalma olasılığı yoktur. Ancak kapalı yöntemin uygulanması daha zor ve dikkat gerektirir. Burun estetiği fiyatları uygulanacak yönteme göre değişiklik göstermektedir.

Burun estetiği 1-2 saat süren bir operasyondur. Ameliyat sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. İyileşme sürecinde bu süreci hasta evinde geçirebilir. Burun estetiği fiyatları 2014 yılında belirlenen fiyatların üzerinde olabilir. Yeni fiyatlar hastanelerden ya da doktorunuzdan alınabilir. Burun estetiği basit bir operasyondur. Ama yine de fiyatları hastaların bütçelerini zorlayıcı olabilmektedir. Özellikle SSK tarafından karşılanmaması bütün tutarın hasta tarafından ödenmesi nedeni ile daha zorlayıcıdır.