0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Kendi burunları ile ilgili şikayetleri olan kişiler sürekli etrafındaki insanların burnuna dikkat eder ve bu burunların hemen hemen hepsini kendi burnuna nazaran daha estetik bulmaktadır.  Bu estetikliğin temelinde  burun ucu, burun sırtı ya da kanatlar gibi burun bölümlerinin yapısı yatmaktadır. Burnun bu kısımlarının birbiriyle oranı,  elmacık kemikleri ve alın ile uyumu veya kaş dizaynı burnun yüz içerisindeki duruşunu ve estetik görünümünü belirlemektedir. Burnun ayrıntılı yapısı yüzün diğer bölümleri ve kendi içinde uyum gösteren insanların burnu size daha güzel görünmektedir.  Günümüzde gelişen teknoloji ile artık insanlar burunlarından şikayet etmek yerine burun estetiği ameliyatı olmaktadır.

Yüzün tam ortasında bulunan burun gerçekten de güzellik algımızın odağına yerleşmiştir. Karşınızdaki insanın ilk etapta burnu dikkat çektiğinden burun ile ilgili problemler yüz bölgesindeki diğer problemlere nazaran çok daha fazla dikkat çekmektedir. Burun gibi yüzün en önemli bölgesinde bulunan organın problemi muhtemelen kemik iskeleti,  kıkırdak yapı ya da cilt kaynaklıdır. Burun estetiğinde yapılan işlem ise bazen  fazlalıkları almak olurken bazen başka yerden kıkırdak veya dermis almak bazen de mevcut burun yapısında değişikliklere gitmektir. Bahsedilen dokuların üç boyutlu özel bir dizaynı bulunmaktadır.  Bu dizayn üzerinde oynama yapmak uzmanlık gerektiren bir alandır. Ayrıca ameliyattan sonra kazanılan burun görüntüsünü devam ettirmek de hassas konular arasında yer almaktadır.

Burun konusunda teknik bilgilere hakim olmadan sadece burun estetiği fiyatları ile bir karara varmak oldukça yanlış bir karara neden olabilmektedir. Burun estetiği ameliyatları bilgi, beceri ve tecrübe gerektiren bir alandır. Burun estetiğinde uluslar arası yayınlarda kabul gören kanıya göre risk oranı yüzde on seviyelerindedir. Bu yüzden burun ameliyatını gerçekleştiren uzmandan sıfır risk beklemek yerine ortaya çıkabilecek bir problemi hangi oranda ortadan kaldırabiliyor şeklinde bir değerlendirme yapmak çok yerinde bir tespit olacaktır.