0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği estetik ameliyatlar içinde en çok tercih edilenidir. Burun estetiği ameliyatında burun genişletme, burun daraltma, burun küçültme, burun büyütme, burun kemerinde çukur varsa kaldırma gibi birçok işlem yapılabilmektedir. Burun estetiği estetik amaçla yapıldığı gibi sağlık açısından sorunlu olan durumlarda da yapılmaktadır. Nefes darlığında da yaygın olarak yapılmaktadır. Operasyon 1-2 saat gibi bir süre içinde bitmektedir. Kanamasız ve genel anestezi ile yapılmaktadır. Operasyon sonrasında hastanın kendini iyi hissetmesi durumunda hasta aynı taburcu edilir. Operasyon sonrasında hasta kendini daha iyi hissedecektir. Bazı burun yapısındaki bozukluklar kişinin sosyal hayatını da etkilediğinden operasyon sonrasında sosyal hayatı da düzene girecek ve daha çok Çevresindeki kişilerle vakit geçirmek isteyecektir.

Burun yapısındaki bozukluklar doğuştan olabileceği gibi sonradan dış etkenler nedeni ile de olabilir. Bu durum kişilere rahatsızlık verdiğinden basit bir operasyonla düzeltilmesi mümkündür. Operasyon sonrasında ortaya çıkacak burun yapısı kişinin yüz hatlarına gidecek şekilde doktor tarafından ayarlanır. Ayrıca burun yapısının bozuk gözükmesine neden çene yapısı da olabilir. Çaba yapısındaki sorunlar nedeni ile burun yapısında bozukluk varmış gibi algılanabilir. Bu durumda burun operasyonu yerine çenedeki bozukluklara müdahale edilmelidir. Çene yapısındaki bozukluklar düzeltildikçe otomatik olarak burun da normal gözükmeye başlayacaktır. Bunun için öncelikle şikayetlerinizi doğru şekilde doktorunuza aktarınız. Sorununuzun ne olduğunun anlaşılması sonucunda doğru müdahalelerde bulunmak daha kolay olacaktır.

Burun estetiği fiyatları her hastaneye göre değişiklik gösterebilir. Özel bir ameliyat olması nedeni ile SSK tarafından karşılanmamaktadır. Bu nedenle operasyonun bütün masrafları hastaya aittir. Operasyon öncesinde fiyatlarından hastane yetkilileri ile ya da doktor ile görüşülmesi gerekir. Fiyatları etkileyen diğer etkenler ise doktor, ameliyat şekli, ekipmanlar ve hastanedir.