0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyat Sonrası Süreç

Burun Estetiği Ameliyat Sonrası Süreç

Burun estetiği ameliyatı estetik görünümünden şikâyetçi olan ya da burun dış yapısında oluşan şekil bozukluğu sebebi ile sağlık sorunları yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir estetik operasyondur. Burun estetiği ameliyatı kulak burun boğaz hekimleri ve plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Hastaların tercih edeceği hekim ile iyi bir diyalog kurması ve karşılıklı olarak ameliyat öncesi ve sonrası süreci değerlendirmeleri ve hastanın beklentisini doktoruna net olarak ifade etmesi ameliyatın başarılı geçmesi için önemli bir etken olmaktadır. Hasta ameliyat öncesinde beklentisini makul tutmalı ve bu süreçte sürekli doktoru ile görüşmelidir.

Burun estetiği ameliyatı zor bir ameliyat olmaktadır. Çünkü burun estetik bir organ olmasının yanında aynı zamanda işlevsel bir organdır. Burunda meydana gelebilecek istenmeyen bir hasar hastanın sağlıklı nefes almasına olanak vermeyecektir. Bu sebeple ameliyatın başarılı geçmesi için doktorun hastanın kemik yapısı, kıkırdak yapısı, burnun şekli ve burnun deri yapısı ile ilgili bilgileri detaylı bir şekilde araştırması ve ameliyata hazırlanması önem arz etmektedir. Ayrıca burun estetiği ameliyatı tam dikkat isteyen bir ameliyat olduğu için uzman hekimin ameliyat sırasında oluşabilecek bütün komplikasyonlara önceden hazırlıklı olması ve ameliyat sırasında zorluk yaşanmaması açısından etkili olmaktadır. Eğer gerçekleştirilen ameliyat sadece estetik amaçlı değilse yani aynı zamanda burun içi ameliyatı da gerçekleştirilmekte ise burunun içine silikon tampon yerleştirilerek kanamanın ve oluşabilecek deformasyonun önüne geçilmektedir. Önceki yıllarda bez tampon ya da eldiven parmağı gibi kullanılan yöntemler günümüzde iyi hastanelerde yerini silikon tampona bırakmış durumdadır. Bu sebeple hastaların ameliyat sürecinde en çok tedirginlik yaşadıkları konulardan biri de sona ermiş olmaktadır. Hastalar ameliyat sonrasında rahatlıkla günlük yaşantılarına dönebilmektedirler.