0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyat Çeşitleri

Burun Estetiği Ameliyat Çeşitleri

Son yıllarda tıp ve estetik alanlarında en fazla yapılan ameliyatlardan biri haline gelen burun estetiği ameliyatları farklı şekillerde yapılabilmektedir. Kapalı ve açık şeklinde yapılan ameliyatların avantaj ve dezavantajları farklılık göstermektedir.  hangi tür burun estetiği ameliyatı yaptıracak olursanız olun bu ameliyatın tecrübeli ve eğitimli bir uzman tarafından yapılmasına dikkat edin. Çünkü hem estetik hem sağlık açısından bu tarz ameliyatlar az da olsa olumsuz sonuç doğurabilmektedir.  Burun estetiği ameliyatı konusunda düşünürken uzmanları incelemeyi unutmayın.

Açık burun ameliyatı burun orta direği ( kolumella ) denilen bölüm üzerinde açılan bir kesi ile başlamaktadır. Bunun ardından sıra burun derisini, kıkırdak ve kemik üzerinden ayırmaya gelmektedir. Açık burun estetiğinin daha sağlıklı sonuç verdiğini savunanlar burun üzerindeki tüm yapıları görerek müdahalelerde bulunulduğundan alınacak sonucun kapalı burun estetiği ameliyatına oranla çok daha iyi olduğunu savunmaktadırlar. Buna rağmen cerrahların % 95 ‘i açık burun ameliyatı yapmalarına rağmen revizyon oranının yüksek çıkmasını açıklayamamaktadırlar. Kapalı burun estetiği ameliyatı ise hiç kesi olmadan gerçekleştirilmez. Kapalı burun ameliyatında da kesi olmaktadır, bu tür ameliyatlarda kesiler burun içinde bulunduğundan dışarıdan görünmemektedirler.  Fakat bu ameliyat hiçbir şey görmeden yapılan çoğu işlemi öylesine gerçekleşen bir ameliyat türü değildir.

Estetik anlamda düşünüldüğünde burun estetiği fiyatları bir tarafa konularak yapılan değerlendirmelerde kapalı burun estetiği ameliyatının açığa oranla daha iyi sonuç verdiği görülmektedir.  Ameliyattan sonra oluşan şişlikler özellikle burun ucunda oluşanlar kapalı burun estetiği ameliyatından sonra çok daha çabuk kapanmaktadır. Ayrıca açık burun estetiği ameliyatında kolumella dikişlerini kapatana kadar yapılan işlemler konusunda ameliyatı gerçekleştiren uzman da tam bilgi sahibi olmamaktadır. Bu konuda tercih tamamen estetik yaptıran kişide bulunmaktadır.