0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Bir Estetiktir

Burun Bir Estetiktir

Burun estetiği ülkemizde en sık yapılan estetik operasyonların başında gelmektedir.

Burun şeklinden, yapısından ve çeşitli sebeplerden rahatsızlık duyan kişilere uygulanır. Bu estetik biçimi gelişen teknoloji ile birlikte artık çok basit operasyonlarla gerçekleşebilmektedir. Bunların başında ise ameliyatsız estetik operasyonu gelmektedir. Kişinin en büyük isteği kuşkusuz ki doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Bu neden ile hasta, uygulanacak operasyon için çeşitli kaynaklara başvurur. Tıp’ın gelişmesi ile birlikte sizlerin istediği burun şekli görsel olarak çeşitli donanımlı bilgisayar ortamlarında gösterilmekte, eski ve yeni hali, nasıl bir görünüm sağlayacağı bilgilendirilmektedir. Bu sayede ise birçok hastanın kaygıları ve endişeleri ortadan kalmış olmakta ve uygulanacak tedaviye çok daha rahat bir şekilde başlanması sağlanmaktadır.

Burun estetiği kişinin kendine olan özgüvenini yerine getirmek amacıyla uygulanabilecek en güzel operasyonlardan biridir. Birçok hekimin isteği, hastasını memnun etmek ve istediği görünüme sahip olmasını sağlayabilmektir. Bunun için ise size uygun doktoru bulmanız çok önemlidir. Ameliyat öncesinde hastanın dikkat etmesi gereken hususlarda vardır. Bunlar şu şekildedir;

Kesinlikle fiyattan önce sonuca odaklanmalısınız.

Ameliyat öncesinde gerekmedikçe herhangi bir ilaç kullanmamalısınız.

Size uygun anestezi şekline dikkat etmelisiniz.

Bu sayede operasyon sonrasında olabilecek komplikasyonları en aza indirmeniz muhtemeldir. Çünkü geçireceğiniz operasyon sonrasında ilk 24 saat dilimde burnunuzda hafif sızıntı şeklinde kan akabilir, bu durumda telaş etmeyiniz bu normaldir. Diğer bir konu ise solunum zorluğu çekebilirsiniz. Ama en önemlisi ise burnunuza herhangi bir darbe almamanızdır. Böyle bir durum gerçekleştiğinde hemen doktorunuza başvurunuz.

Ayrıca estetik fiyatları artık sandığınız kadar büyük bütçeler gerektirmiyor. Kişiye uygulanacak tedavi süreci, seçilen doktor ve hastane, verilecek hizmetlere göre farklılık gösterebilir. Ortalama olaraksa 3.000 TL ile 10.000 TL arasıdır. Burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler için detaylı bir araştırma ile kendilerine en uygun tedaviyi yapabilecek doktoru seçmeleri en önemli durumdur. Unutulmamalıdır ki burun sadece bir solunum yolu olmaktan ziyade yüzümüzde en dikkat çekici ve görsel olarak en önem taşıyan organlarımızdan biridir ve bu yüzden uygulanacak operasyonda ki bütün hususlara fazlasıyla hassasiyet göstermemiz gerekmektedir. Yani maliyeti düşük bir ameliyattan çok fazla bir beklenti içine girip de hayal kırıklığı yaşamaktansa biraz bütçenizi zorlayıp hayal ettiğiniz görünüm için fedakârlık yapmanız gerekmektedir.