0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Ameliyatında Yapılacak Düzeltmeler

Burun Ameliyatında Yapılacak Düzeltmeler

Asırlar öncesinden var olan her şey aslında şu an teknoloji ile gözümüze ilk gibi gelmektedir. Estetik konularında da geçerlidir sanki geçmişte hiçbir şey yapılmamış, insanlar bir şekilde başlarının çaresine bakamamış gibi bir inanç var nedense. Günümüzde pek çok insanın sağlık sorunları veya daha iyi bir görünüm elde etme isteğinden dolayı estetik ameliyatların en çok tercih edilen burun estetiği burun tamiri olarak Hindistan da başlamış ve teknolojinin ilerlemesi ile de günümüzdeki  halini almıştır.

Kişinin yüzünde en çok dikkat çeken uzvu burundur. Bu nedenle çok dikkat edilmesi gereken ameliyatların başında yer almaktadır. Ameliyat için geçerli alt yaş sınırlamasına dikkat edilmesi gerekir zira burnun tam gelişimini tamamlamadan ameliyat hem sağlıklı olmayacak hem de ulaşılmak istenen görüntüye ulaşılamayacaktır. Bayanlar da 16-17 erkekler de ise 17-18 olarak belirlenen alt yaş sınırı burnun da gelişimini tamamladığı yaş olmaktadır. Her operasyonda olduğu gibi ameliyat öncesi ve sonrası dönemler de uyulmasının hastanın iyileşme sürecine olumlu katkı sağlayacak konular bulunmaktadır. Bu sebeple hasta sigara kullanıyorsa ameliyattan belli bir zaman önce sigara kullanmayı bırakmalı, ilaç ve benzeri kullanımlar söz konusu ise muhakkak doktoru ile bu detayları paylaşmalıdır. Burun ameliyatları, burun büyültme veya küçültme olabileceği gibi farklı ihtiyaçlar da cereyan edebilir. Bu ameliyatlar sırasında burun da yapılabilecek düzeltmeler;  burun kemeri alınabilir, burun delikleri küçültülebilir, eğrilikler var ise onlar düzeltilir. Burun ucunda herhangi bir sorun var ise –gülme, konuşma durumlarında burun ucunun hareket etmesi – ve burun ucun kaldırabilir veya inceltilebilir.

Burun estetiği fiyatları araştırılırken uygun fiyat olmasına dikkat edilir ancak; böylesi bir operasyonun muhakkak işin uzmanları tarafından yapılması gerektiği unutulmamalıdır.