0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Ameliyatına Hazırlık Aşaması

Burun Ameliyatına Hazırlık Aşaması

Yapılan tahliller ve muayene sonucu doktorunuz tarafından ameliyatla ilgili bilgilendirilirsiniz. Eğer bu ameliyata ihtiyacınız varsa zaten doktorunuz problemi tümüyle size açıklamakla yükümlüdür. Fakat doktorunuz böyle bir ameliyata gerek duymuyorsa zorlamanın da bir anlamı yoktur. Eğer bu ameliyatın olacağına doktorunuzla beraber karar vermişseniz, o zaman doktorunuz gerçekleşecek aşamaları size aktaracaktır. Aynı zamanda eğer aklınıza takılan soruları mutlaka doktorunuza sorun.

Burun ameliyatı olmanın bazı sebepleri vardır. Eğer doğuştan gelen burunla ilgili sağlık sorunlarınız varsa, eğer burnunuzda gözle görülür bir fiziksel sıkıntı yaşoyorsanız, kaza geçirdiniz ve sonucunda burnunuzda ciddi sağlık sorunları yaşıyorsanız, kıkırdak yapısı ile ilgili sıkıntılarınız varsa ve bu sıkıntılar aynı zamanda yüz güzellilliğinizi etkiliyorsa mutlaka konunun uzmanı bir doktorla görüşün. Çünkü burnunuzdaki herhangi bir sorun sizin hefes almanızı etkiler. Bu etki sizin günlük yaşamınızı etkileyeceği gibi sizin gece yeterli uykuyu uyuyamayışınıza ve dinlenmeden uyanmanıza da etki eder. Bu tür sıkıntılar aynı zamanda sizin farkına bile varmadan başka sağlık sorunlarına da maruz kalmanıza etki eder. Bu dönemde mutlaka doktorunuzla kronik hastalığınız  ve devamlı kullandığınız ilaçlarınız varsa görüşün.

Burun ameliyatları rastgele bir şekilde yapılamazlar. Çünkü burun ameliyatları, burun yüzün merkezi olduğu için çok büyük önem taşırlar. Aynı zamanda eğer doğru yapılmazlarsa yüzde ciddi hasarlar oluşabilir ve bu hasarların telafisi ya imkansız ya da çok zordur. Bu yüzden de hem doktorunuzdan, hem ameliyat şartlarından hem de ameliyat sebebinizden emin olmanız gerekir. Rastgele yapılmış ameliyatlar size yarar değil zarar sağlarlar. O yüzden de eğer doktorunuz ameliyatı onaylamıyorsa bu ameliyatı olmak  daha doğrusu belli bir kişiye benzemek amacıyla yapılacak rastgele ameliyatlardan uzak durun.

Aynı zamanda ameliyat öncesi ve sonrası doktorunuzun tavsiyelerini mutlaka dinleyin. Doğal olarak doktorunuzun tavsiyelerini ne kadar çok dinler ve uygularsanız başarı oranınız da o oranda artacak ve size fayda sağlayacaktır.