0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Ameliyatı Ve Yapılışı

Burun Ameliyatı Ve Yapılışı

Burun ameliyatları belirli şartlar altında olabilir. Öncelikle bir uzman doktora gidip gerekli muayene ve tahlil şartlarını yerine getirin. Bununla beraber doktorunuzdan gerekli bilgileri alın. Bu bilgiler hem ameliyat öncesi hem de ameliyat sonrası ile ilgili olmalıdır.

Burun ameliyatları genelde genel anestezi altında olur. Cerrahınızın tercihine göre açık veya kapalı ameliyat olabilir. Ameliyat süresi genelde kısa olmakla beraber ortalama süresi 2 saattir. Genellikle gece hastanede kalmanıza gerek kalmaz fakat yine de hastanede bir gece gözetim altında olmak tamamen sizin insiyatifinizdedir. yüzünüzde ameliyattan dolayı morarma ve şişme olacaktır. Fakat bu süreç kısadır. Ameliyat sonrasında doktorunuzun vereceği tavsiyelere uyduğunuz sürece hem başarı şansınızı arttırırsınız hem de iyileşme sürenizi kısaltırsınız. Bu süreç 6 ayı bulmakla beraber belirli şartlarda çalışmanız, spor yapmanız, gözlük takmanız gibi şartların oluşumu değişebiliyor. Bu süreç hakkında mutlaka doktorunuzla irtibatta kalın. Doktorunuz onay vermediği sürece yüzünüze büyük özen gösterin. Ameliyattan en az 1 hafta önce kan sulandırıcı özellik taşıyan aspirin gibi ilaçları ve bitki çaylarını kesin. En az birkaç ay öncesi ve sonrasında içki ve sigara tüketimini kesin. Bir süre kendinizi zorlayıcı hareket ve spor aktivitelerinden uzak durun. Özellikle de basketbol ve voleybol gibi yüzünüze darbe alabileceğiniz aktivitelerden bir süre uzak durun.

Bu tür konularda zaten doktorunuz size gerekli bilgiyi verecektir. Yine de aklınıza takılan herşeyi mutlaka sorun. Olacağınız ameliyat hakkında aklınızda herhangi bir şüphe kalmamalı. Eğer içinize sinmeyen herhangi bir durum varsa mutlaka doktorunuzla da paylaşın. Ameliyat şartlarınızı da mutlaka öğrenin. Eğer herhangi bir şekilde hastanede müşahade altında kalmanız gerekiyorsa kalın. Bu ameliyatları bir estetik cerrahı da yapabilir bir kulak burun boğaz cerrahı da gerçekleştirebilir. Hangisiyle yapılmasını isterseniz tercih sizindir.