0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Ameliyatı Ve Sonrası

Burun Ameliyatı Ve Sonrası

Burun ameliyatı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok yapılan estetik ameliyat türüdür. En zor estetik ameliyat türü olmasının yanında teknolojideki ilerlemelerle beraber burun ameliyatları da giderek kolaylaşmaktadır.

Burun ameliyatları genel anestezi altında yapılırlar. Bunun için de hasta ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmez. Genel anestezi gerektiren tüm ameliyatlar gibi burun ameliyatları da tam teşekküllü ameliyat ortamlarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi burundaki probleme göre  bir ila dört saat arasında sürer. Burun ameliyatı sırasında burun kıkırdak ve kemiklerine daha önce tasarımda belirlenen şekil verilir. kıkırdak ve kemik yapısında herhangi bir sorun varsa bu sorunlar çözülür. Her doktorun kendine göre burun şekillendirme yöntemi vardır. Önemli olan hastayı en az sıkıntıyla en doğru şekilde iyileştirerek ve hasta memnuniyetini sağlayarak işlemi bitirebilmektir. Ayrıca ameliyat sonunda burnunuza doktor tarafından tampon veya duruma göre rahat nefes alıp vermeyi sağlayan plastik bir kalıp yerleştirilir. Bu plastik kalıp 1 hafta sonra burundan çıkarılır.

Burun ameliyatları artık eskisine oranla teknolojideki gelişmelerin de yardımıyla oldukça rahat ve kolay olmaktadır. Ameliyat sonrasında ameliyat olan kişinin hastanede kalmasına gerek yoktur. Ancak hasta kendisi hastanede kalmak istediği taktirde hastanede kalabilir. İsterse hemen o gün içerisinde taburcu edilebilir. Ameliyat sonrası ağrılar herkesin kolaylıkla katlanabileceği ve ağrı kesiciyle dindirilebilen düzeyde gerçekleşir. Doğal olarak yüzde morarmalar ve şişlikler olacaktır. Zamanla bu şişlik ve morarmalar da ağrıyla beraber sona erer. Bu şişlik ve morarmalar ilk 1-2 gün artış gösterse de ilk 1 hafta içinde ortadan kalkar. 1 hafta sonunda yapılan muayene ile buruna takılan plastik kalıp çıkarılır. 1 haftalık süre içerisinde sanki hiç ameliyat olmamış gibi olursunuz fakat burnunuzun tam olarak oturması 6 aylık bir süreyi kapsar. Eğer burun ameliyatı olduysanız ilk 6 ay boyunca güneşe fazla çıkmayın, gözlük yerine de lens kullanmaya özen gösterin. Doktorunuzun ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası size vereceği tüm önerileri dikkatlice dinleyin ve uygulayın. Bu sayede geçirdiğiniz ameliyatın başarı oranı yükselecektir.